2021. február 28., vasárnap

Süti jégkrém


 Megjöttek az új szilikon formáim, már nagyon vártam, hogy kipróbálhassam őket. 😍 Láttam pár videót, ahol valamilyen piskótát összemorzsoltak, hozzáadtak talán mascarpone-s krémet, és ezt nyomkodták bele formába. 
Nekiálltam én is. Csokit temperáltam, kikentem a formákat, piskótát sütöttem. Volt itthon egy kis barack lekvárom, fél csomag vaníliás pudingom, egy hamarosan lejáró tejszínem.... 
Amikor összegyúrtam a piskótát a lekvárral, és egy kis tejjel, akkor túl töménynek gondoltam ezt így ebben a formában egy desszertbe. Túl folytós lett volna. Ezért tettem bele még egy kis krémet is, és milyen jó ötlet volt! A férjem, aki utálja az étcsokit, még ő is megdícsérte ezt a desszertet, mert annyira harmonizál minden mindennel 😁
A piskótát Bebétől nyúltam le, majd a recept végén belinkelem a receptet, nagyon jól elmagyarázza, mit hogyan kell :) 

Hozzávalók(18 cm-es tortakarikához): 
2 db tojás 
20 g kakaópor
125 g cukor
155 g liszt
125 ml tej
25 ml olaj
½  cs sütőpor

+ barack lekvár, 1-1,5 ek tej
100 g étcsoki

Krém: 
½ cs. főzés nélküli vaníliás pudingpor (Gála)
75 ml tej
200 ml habtejszín
25 g cukor (én ezt kihagytam, így is elég édes)

A tojásokat ketté választjuk. A fehérjét a keverőtálba tesszük, és adunk hozzá 25 g cukrot. Egy másik tálba a tojások sárgáját, a maradék cukrot, olajat és tejet tesszük. Egy harmadik tálba mennek a száraz hozzávalók: liszt, sütőpor, kakaó (én egy csipet sót is tettem bele). 
A fehérjét kemény habbá verjük, a tojássárgát elkeverjük a nedves hozzávalókkal, majd a tojássárgás keverékhez szitálva adjuk hozzá az elkevert száraz hozzávalókat. Ehhez a masszához fogjuk hozzáforgatni apránként nagyon óvatosan a kemény habbá vert tojásfehérjét. Óvatos, szinte simogató mozdulatokkal dolgozzunk. 
A sütőt előmelegítjük, egy tortakarika alját kibéleljük sütőpapírral. A masszát beleöntjük a karikába, és betoljuk az előmelegített sütőbe. 
Nekem sima gázsütőm van, 1-es fokozaton sütöttem kb. 20 percet, majd további 50 percet 2-es fokozaton. (Bebe a videójában elmondja, ő hogyan süti 😊) 
És akkor íme Bebe piskótája

A kész piskótát félbevágtam, és a felét elmorzsoltam egy tálba. Adtam hozzá egy ek baracklekvárt, 1-1,5 ek tejet. A lényeg, hogy szaftos legyen, ne legyen túl száraz. 

A csokit temperáltam beoltásos módszerrel, kikentem a szilikon formákat, betettem a hűtőbe dermedni. 

A krémhez a pudingot elkeverjük a tejjel, majd hozzáadjuk a habtejszínt, és megfelelő keménységűre keverjük. 

A csokival kikent formákba belenyomkodjuk óvatosan a piskótát, nyomunk rá krémet, és lezárjuk olvasztott csokival, mint a bonbont. 

Kövessetek Facebook-on: 



2021. február 21., vasárnap

Kakaós muffin


Ezt a muffin receptet BebePiskótánál láttam. Ő tett még bele durvára vágott csokit, én ezt kihagytam belőle, így is nagyon frankó.😊Sok muffin receptet kipróbáltam már, de ez a befutó. 
Én az alaprecept felét csináltam csak meg, így 7 db muffinom lett, ez nekünk bőven elég volt. 
A legkisebb fiaméknál most volt farsang az oviban, gondoltam meglepem őket egy kis farsangi nasival. Mivel fánk volt már, ezért a muffinra esett a választásom, kaptak egy vaníliás krémet, és próbáltam farsangi álarcot tejcsokiból rajzolni kisebb-nagyobb sikerrel. Ami nem sikerült, abból bajusz lett, így még mókásabbak lettek a muffinok😀

Hozzávalók (7 db-hoz):
100 g liszt
50 g cukor
50 g olaj vagy olvasztott vaj
15 g holland kakaópor
100 ml tej
1 db tojás
½ cs. sütőpor
1 csipet só

Krémhez: 
½ cs. Gála főzés nélküli vaníliás pudingpor
75 ml tej
200 ml habtejszín
(nekem ez így elég édes, de aki édesebben szereti, tehet bele 25 g cukrot)

A muffinhoz a száraz hozzávalókat egy tálba mérjük, összekeverjük. Hozzáadjuk a tojást, a tejet, majd az olajat, és összekeverjük. Nem nagy meló, kézi habverővel sem kell 2 percnél tovább dolgozni vele. A lényeg, hogy rendesen össze legyenek keverve a száraz és nedves hozzávalók. 

A muffin sütőt kibéleljük muffin papírral, a ¾-ig megtöltjük a kis kapszlikat. Nagyon szépen megnőnek, szép formás muffinokat fogunk kapni.

Előmelegített 200℃-os sütőben kb. 20 perc alatt készre sütjük őket. Tűpróbát a biztonság kedvéért végezzünk😊

A krémhez a pudingport elkeverjük a tejjel (és a cukorral, ha édesebben szeretjük), és hozzáadjuk a hideg habtejszínt. Megfelelő keménységűre keverjük. Ez a krém nagyon jól színezhető, viszont azt vegyük figyelembe, hogy alapból ez egy sárgás krém. 

Miután a muffinok kihűltek, csillag csővel ellátott habzsákba tesszük a krémet. Tetszés szerint díszítjük vele a muffin tetejét. 

Kövessetek Facebook-on:

2021. február 16., kedd

Epres bonbon


Szeretek bonbonozni, igaz még elég kezdő vagyok. A temperálás már egész jól megy, és nemrég rendeltem a kedvenc tortakellékes webshopomból, többek közt eper pasztát. Sokat agyaltam, hogyan lehetne felhasználni, az egyik alternatíva a bonbon töltelék lett. 
A roppanós étcsoki és a selymes fehércsokis-epres krém nagyon harmonizálnak egymással. Nem is gondoltam volna, hogy ennyire jól fog sikerülni ez a bonbon, hiszen nem találtam hozzá konkrét receptet, nagyjából állítottam össze az arányokat lesz, ami lesz alapon. 

Hozzávalók: 
75 g fehércsoki
50 g tejszín
10 g eper paszta

100 g étcsoki

Először elkészítjük a tölteléket: A kockára tördelt csokira ráöntjük a felforralt tejszínt, majd addig keverjük, míg a csoki elolvad benne. Ezután hozzáadjuk az eper pasztát, és hűtőbe tesszük legalább 1 órára. 

Eper pasztát innen tudtok rendelni: 

Az étcsokit beoltásos módszerrel temperáljuk, kikenjük a bonbon formákat, hűtőbe tesszük. Miután megdermedt, én még egyszer körbekentem a formákat, hogy elég vastag legyen a csoki hüvely. Ezután betöltjük a krémmel, de ügyeljünk arra, hogy csak a ¾ -ig töltsük, hogy legyen hely a bonbon talpának. Legutolsó lépésként lezárjuk a bonbonokat a maradék csokival. 
A tölteléknek annyira szép színe van😍

Kövessetek Facebook-on:

2021. február 13., szombat

Red Velvet pohárdesszert


A Red Velvet (azaz vörös bársony) egyik kedvenc tortám. Elegáns, mégis semmi extra😊 Először anyósom szülinapjára készítettem tavaly, azóta mégsem került elő valamiért. Aztán a kedvenc tortás webshopban megláttam ezeket a cukor díszeket, és jött az ötlet... Így született meg ez a kis édesség, Valentin napon is megállja a helyét szerintem😍

Hozzávalók:
Ezt a régebbi receptet használtam alapul. Annyit változtattam rajta, hogy nem torta karikában sütöttem, hanem egy 25x20-as tepsiben. 

A krém a pohárdesszertnél pedig:
1 csomag Gála puding (főzés nélküli) 
150 ml tej 
300 ml habtejszín 

Szerintem a krémbe nem kell semmi cukor, pont jó alapból. Amúgy is, a piskóta elég édes. Aki édesebben  szereti, tehet hozzá 20 g porcukrot. 

A kihűlt piskótát ketté vágtam, és a legnagyobb pogácsa szaggatómmal köröket szúrtam ki. Amaradékot félre tettem, ebből morzsoltam  a krémre, nagyon mutatós lett. 

A krémhez a pudingport a tejjel elkevertem, hozzáadtam a tejszínt, és kellő keménységűre kikevertem robotgép segítségével. 

Ezután rétegeztem a piskótát a krémmel (ezt csillagcsővel ellátott habzsákba tettem, és nyomtam bőven a piskóták közé). 

Tetszőlegesen díszítjük.

A maradék piskótát fel lehet használni pl. cakepop készítéséhez. Összemorzsoljuk a piskótát, adunk hozzá barack lekvárt (vagy bármilyen lekvárt). Annyit tegyünk hozzá, hogy jól formálható legyen. 
Golyókat formázunk belőle, majd olvasztott csoki mártjuk. 😋

Kövessetek Facebook-on:

2021. február 8., hétfő

Töltött kifli


Annyira megtetszett a fahéjas cukros kifli formázása, hogy eldöntöttem, megcsinálom sós verzióban is. Ehhez más tésztát használtam, pizza szerűt. 
A töltelék virsli, sajt és mustár volt, de töltöttem már párizsi, tejföl, sajt keverékével is. Igazából csak a képzelet szabhat határt a tölteléknek. Legközelebb kiptóbálom pizzás töltelékkel is. 

Hozzávalók:
500 g liszt
2 tk só 
1 tk cukor
20 g friss élesztő (vagy 1 csomag 7 g-os szárított élesztő)
150 ml víz
150 ml tej 
3 ek olaj

A hozzávalókat egy tálba mérjük (én felfuttattam az élesztőt langyos tejben), majd bedagasztjuk a tésztát. Egy jól kezelhető, nem ragacsos tésztát kell kapnunk. 
Duplájára kelesztjük szobahőmérsékleten. 

A megkelt tésztát 10 egyforma részre osztjuk, majd a következőképp formázzuk a gombócokat:
Virsli, mustár, sajt

A gombócokat kinyújtjuk, az egyik oldalát bevagdossuk, rápakoljuk a feltétet, és simán feltekerjük. 
Ha a töltelék folyósabb, akkor érdemes ráhajtani a töltelékre a vágás nélküli oldalt, és a széleit összenyomkodni, és úgy tekerni(itt a töltelék tejföl, reszelt sajt, apróra vágott párizsi, só és bors keveréke):
Ráhajtottam a töltelékre, a bevágott részre került sajt, és feltekertem.

Sütőpapíros tepsire sorakoztatjuk őket, duplájára kelesztjük letakarva a kifliket. A sütőt előmelegítjük 180℃-ra, kb. 20 perc alatt szép pirosra sütjük őket.

Kövessetek Facebook-on: